Primul gol al lui Dennis Man pentru Parma!

Dennis Man a jucat tot meciul pentru Parma și în minutul 88, fostul golgeter al FCSB-ului a marcat golul egalizator pentru Parma, pe terenul celor de la Benevento, meci încheiat cu scorul de 2-2.

Obișnuit mai mult cu banca de rezerve, Dennis Man a fost titular astăzi, iar Valentin Mihăilă a fost rezervă, intrând pe teren în minutul ’77. Din câte se pare, antrenorul D’Aversa a vrut să-l folosească pe Mihăilă pe final de meci, pentru viteza sa superioară, forțând atacurile pe flancuri în fața unor fundași deja…obosiți.

Numai că golul a venit chiar de la Dennis Man, atunci când nimeni nu se mai aștepta ca jucătorul român să mai fie pe teren. Dennis Man a înscris în urma unui voleu superb și a adus un punct pentru Parma, care în continuare se află în zona retrogradării.